Во САД неделно без работа остануваат по 5,2 милиони луѓе

4 копии

Повеќе од 4,4 милиони работници во САД побараа надоместоци за невработеност минатата недела, со зголемување на отпуштањата во земја во која економијата е скоро ...
| | веќе видена | слични

Повеќето вработени родители во Италија ќе се вратат на работните места од 4. мај, кога се очекува попуштање на рестриктивните мерки во таа земја против ...
| | веќе видена | слични

Вкупно за само пет седмици од почетокот на пандемијата на коронавирусот рекордни 26 милиони граѓани на САД поднеле барање за надомест за невработени поради ...
| | веќе видена | слични

За само пет седмици рекордни 26 милиони граѓани во САД поднеле барања за надомест за невработени, покажуваат извештаите на американската влада. Само во текот ...
| | веќе видена | слични

Уште 4,5 милиони Американци аплицираа за бенефиции за невработеност по кризата предизвикана од коронавирусот. Министерството за труд на САД соопшти дека во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу 2,7 милиони граѓани на Италија ќе се вратат на работните места според нацрт планот на италијанската влада за постепено започнување на работењето во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бројот на вработените од приватниот сектор кои во моментов го користат режимот на парцијална невработеност достигна 10,2 милиони, кои според министерката за ...
| | веќе видена | слични

Приватниот сектор во Франција доби поттик да почне да работи Приближно 9,6 милиони француски работници, речиси половина од вработените во приватниот сектор, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 706 | | | веќе видена

Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеца откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, ...
сите 214 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 517 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 125 | | | веќе видена

Десетина приговори на помалите партии за изборниот ден од првиот круг на локалните избори ги одби Државната изборна комисија. Големите партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ...
сите 241 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 200 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против 21-годишен гостиварец за кривично дело тешки дела против општата сигурност. На 1 мај минатата ...
сите 408 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во САД неделно без работа остануваат по 5,2 милиони луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: