Во Америка уште 5,2 милиони луѓе останале без работа, за еден месец вкупно 22 милиони


Уште 5,24 милиони луѓе ги загубија своите работни места во САД во изминатата недела, вкупно 22 милиони од почетокот на кризата со коронавирус. Сè уште има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе од 4,4 милиони работници во САД побараа надоместоци за невработеност минатата недела, со зголемување на отпуштањата во земја во која економијата е скоро ...
| | веќе видена | слични

Повеќето вработени родители во Италија ќе се вратат на работните места од 4. мај, кога се очекува попуштање на рестриктивните мерки во таа земја против ...
| | веќе видена | слични

Вкупно за само пет седмици од почетокот на пандемијата на коронавирусот рекордни 26 милиони граѓани на САД поднеле барање за надомест за невработени поради ...
| | веќе видена | слични

За само пет седмици рекордни 26 милиони граѓани во САД поднеле барања за надомест за невработени, покажуваат извештаите на американската влада. Само во текот ...
| | веќе видена | слични

Уште 4,5 милиони Американци аплицираа за бенефиции за невработеност по кризата предизвикана од коронавирусот. Министерството за труд на САД соопшти дека во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу 2,7 милиони граѓани на Италија ќе се вратат на работните места според нацрт планот на италијанската влада за постепено започнување на работењето во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бројот на вработените од приватниот сектор кои во моментов го користат режимот на парцијална невработеност достигна 10,2 милиони, кои според министерката за ...
| | веќе видена | слични

Приватниот сектор во Франција доби поттик да почне да работи Приближно 9,6 милиони француски работници, речиси половина од вработените во приватниот сектор, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 676 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 281 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 446 | | | веќе видена

Статус кво позиција во односите со Бугарија е исклучително лошо. Сегашната политика на вето, притисок и уцена создава негативен амбиент и е инвестиција во ...
сите 212 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 201 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 335 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против 21-годишен гостиварец за кривично дело тешки дела против општата сигурност. На 1 мај минатата ...
сите 418 | | | веќе видена

Десетина приговори на помалите партии за изборниот ден од првиот круг на локалните избори ги одби Државната изборна комисија. Големите партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Америка уште 5,2 милиони луѓе останале без работа, за еден месец вкупно 22 милиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: