За 24 часа во државава нови 318 лица во изолација и самоизолација


10 копии
2 копии

Во текот на изминатото деноноќие во кое на сила стапи построг полициски час, односно забрана за движење од 16 до 5 часот наутро, на територијата на целата ...
| | веќе видена | слични

МВР информира дека синоќа во 18:40 часот во скопско Ново Село, уапсен бил 48-годишник од Волково поради тоа што со себе немал документ за идентификација, ни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од вчера на целата територија на државата започна да се применува ограничување на движењето во периодот од 16:00 до 05:00 часот.Во текот на изминатото ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, вчера бил уапсен во скопско Ново Село во 18:40 часот.-Мажот е уапсен тоа што немал со себе документ за идентификација ни ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатото деноноќие 97 лица не ја почитувале забраната за движење во време на полициски час, соопштија од МВР. Приведени се 62 лица , а за ...
| | веќе видена | слични

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев информираше за статистиката на МВР во текот на изминатото деноноќие. Тој упати благодарност до граѓаните кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје, досега во земјава од коронавирусот се починати 151 пациент. Таа институција ги објави најновите ...
сите 556 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 185 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 79 | | | веќе видена

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 144 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 24 часа во државава нови 318 лица во изолација и самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: