Во Битола три лица го прекршиле полицискиот час, а 14 се во самоизолација


Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
| | веќе видена | слични

Полицијата од СВР Охрид почувајќи од денеска во текот на претстојниот празничен викенд се до 21 април кога на сила ќе биде забраната и посебниот режим на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На подрачјето на СВР Штип во текот на изминатото деноноќие на 16 лица им се издадени решенија за изолација, a 27 потпишале изјави за самоизолација.Од страна ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 276 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 355 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 226 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Битола три лица го прекршиле полицискиот час, а 14 се во самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: