ЏАБЕ ПРЕДУПРЕДУВАЊАТА ДА НЕ ИЗЛЕГУВАТЕ: Приведени 62 лица кои не го почитувале новиот полициски час


Од вчера на целата територија на државата започна да се применува ограничување на движењето во периодот од 16:00 до 05:00 часот.Во текот на изминатото ...
| | веќе видена | слични

Движењето на граѓаните ќе биде ограничено, за време на продолжениот продолжен викенд.Согласно одлуката што Владата ја донесе на седница, од денеска во 16 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата од СВР Охрид почувајќи од денеска во текот на претстојниот празничен викенд се до 21 април кога на сила ќе биде забраната и посебниот режим на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 16. април 2020 (Inpress) – СВР Охрид, од денес, 16-ти април 2020 година, во текот на претстојниот викенд, кога се одбележува христијанскиот празник ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На подрачјето на СВР Штип во текот на изминатото деноноќие на 16 лица им се издадени решенија за изолација, a 27 потпишале изјави за самоизолација.Од страна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за „Курир“ вели дека за жал, не се сомнева оти Заев и оваа гарнитура на СДСМ се подготвени на се’ ...
сите 303 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 300 | | | веќе видена

И покрај мирните дневни протести, ноќта ја одбележа насилство и кражби и покрај полицискиот час во повеќето американски градови во обид да се одржи редот по ...
сите 177 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Семејството на покојникот – на кој посмртниот брис му бил позитивен на коронавирус, денеска е тестирано. Тие прифатиле да бидат тестирани и земени се брисеви ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЏАБЕ ПРЕДУПРЕДУВАЊАТА ДА НЕ ИЗЛЕГУВАТЕ: Приведени 62 лица кои не го почитувале новиот полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: