Руско МНР со декларација по влезот на Македонија во НАТО: Наместо обединување, поделби за време на корона вирусот


Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Северна Македонија 27 години членка на ООН. На денешен ден се навршуваат 27 години од нашето членство во Организацијата на Обедитените Нации, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Поминавме многу тешки моменти и премрежја во минативе 27 години. Со мудро лидерство и разумни политики, сплотени и посветени успеавме да ги надминеме сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напиша лидерот на СДСМ Зоран заев на својот фејсбук профил по повод 27-годишнината од приемот на земјава во Обединетите нации. - Македонија 27 години членка на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии

Билатералните односи со соседна Бугарија, односно развивање на пријателството и оттргнување на сите идентитетски предизвици, ќе бидат последниот процес од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 178 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 120 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

„Владата на Заев и на СДСМ доживеаа вистинско фијаско во справувањето со пандемијата. Граѓаните се жртви на неспособноста на оваа Влада.Статистичките ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руско МНР со декларација по влезот на Македонија во НАТО: Наместо обединување, поделби за време на корона вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: