Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалниците не се грижат за граѓаните ни во добро, ни во лошо

Градоначалниците не се грижат за граѓаните ни во добро, ни во лошо, ова денеска преку Фејсбук статус го потенцираа од Комисијата за локална самоуправа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук му порачува на техничкиот премиер Оливер Спасовски да го прифати предлогот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Димитар Димовски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук статус пишува дека ниту еден од СЈО не е ни до глужд на било кој лекар, медицинска сетра или фармацевт ...
| | веќе видена | слични

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска со поделување на заштитни маски и ракавици за потребите на Црвениот крст го одбележаа светскиот ден на здравјето. ...
| | веќе видена | слични

Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека веќе сите сме сведоци за секојдневните апели по социјалните мрежи кои ги упатуваат ...
| | веќе видена | слични

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук обвинува за класичен поткуп од страна на Заев. -Велат од СДСМ помагале. А од кога тоа се прави ...
| | веќе видена | слични

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук и го честиташе роденденот на Унијата на млади сили на партијата. -УМС е срцето на ВМРО-ДПМНЕ, многу од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Стрига, Мирче Аџиоски преки статус на Фејсбук пишува дека Струга е на пат да стане ново жариште на коронавирус во Македонија. Во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со нашата чудесна Македонија. -Во нашата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку статус на Фејсбук прашува зошто во Македонија не се тестира доволно? -Зошто во Македонија не се тестира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 139 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 199 | | | веќе видена

Нека одговори Заев или нека покаже каде прочитал дека СЗО вели дека новиот бран на корона ќе биде август или септември? За две недели 335 заболени, пред две ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалниците не се грижат за граѓаните ни во добро, ни во лошо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: