Коронавирус имаат 329 македонски граѓани: По колку заразени има во градовите?


Во изминатите 24 часа починаа 6 лица од коронавирус во Македонија, што е најголем број на жртви досега за еден ден. Пациентите се од 5 различни градови и ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Четириесет и петгодишен пациент од Скопје заболен од коронавирус починал на пат кон болницата „8 Септември“. Според информација од Институтот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични

45-годишно лице од Скопје заразено со Ковод-19 почина по пат накај болницата „8-ми Септември“, додека вечерва министерот за здравство, Венко Филипче гостуваше ...
| | веќе видена | слични

Вечерва додека министерот за здравство, Венко Филипче гостуваше на „Топ Тема“ и тврдеше како пациентите заболени од коронавирусот во Македонија се со лесна ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје починаа 4 пациенти заболени од коронавирус: пациент од Куманово (52г), пациентка од Лабуништа-Струга ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и петгодишен скопјанец почина доцна попладнево од коронавирус, соопшти Владата. Министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференцијата во 17 ...
| | веќе видена | слични

Што вели тој за бројката на починати и на заболени и дали може да се очекуваат нови мерки покрај досега најавените? Пред Владата е Андријана Лазова
| | веќе видена | слични
3 копии

Пациент од Скопје на возраст од 45 години, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарниот факултет починал попладнево на пат кон болницата „8- ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 332 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 557 | | | веќе видена

Поради нивната желба за избори и фотелја голем број на функционери заминаа во самоизолација, а и неколкумина излегоа позитивни на Ковид 19. Потпретседателот на ...
сите 287 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 484 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 219 | | | веќе видена

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 91 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирус имаат 329 македонски граѓани: По колку заразени има во градовите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: