Македонија: Бројот на заразени 599, излекуван 30 пациент, починати 26 лица


На Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје починаа 4 пациенти заболени од коронавирус: пациент од Куманово (52г), пациентка од Лабуништа-Струга ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Министерството за здравство информира дека за пациентка која пред два дена почина во ГОБ „8 септември“ денеска е пристигнат резултат на брис кој покажал ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

 Министерот го објави најновото соопштение за состојбата на корона вирус во земјава - детално во продолжение... Денеска се регистрирани 12 оздравени пациенти ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа регистрирани се 66 нови случаи на Ковид-19 информираат денеска од Министерството за здравство (МЗ). Односно по градови, регистрирани се ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа се потврдени 66 нови случаи на КOВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По градови: Скопје-10, Куманово-27, Штип-3, Прилеп-4, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 577 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 357 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена

Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија: Бројот на заразени 599, излекуван 30 пациент, починати 26 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: