Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“


Четириесет и петгодишен пациент од Скопје заболен од коронавирус починал на пат кон болницата „8 Септември“. Според информација од Институтот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, вчера попладне информираше за нови шест смртни случаи од Ковид-19, со што вкупната број на починати се искачи на 44 или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во државава во моментов бројката на заболени од коронавирусот е 908, во 20 градови во државата, најмногу во Скопје и во Куманово. Симптомите на кои се жалеле ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Вкупно 854 случаи на заболени со коронавирус се регистрирани во Македонија. Во текот на вчерашниот ден потврдени беа нови 26 случаи во седум градови од кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 828 случаи, според вчерашните официјални бројки, на коронавирус се регистирани во Македонија. Според место на постојано живеење/ повремен престој, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во најскоро време Владата на седница ќе го разгледува предлогот на Комисијата за заразни болести од утре при влез во Република Северна Македонија за сите ...
сите 332 | | | веќе видена

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите кои што се занимавале со јавен живот, ...
сите 724 | | | веќе видена

Доста е веќе од неправди и измами, време е да се исправиме и да исправиме се! Драги стопанственици и бизнисмени, она што денес го имате е несигурност, високи ...
сите 286 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел ги презентираше приоритетите на претседателството на нејзината земја со ЕУ во наредните шест месеци, споменувајќи ги само ...
сите 267 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 82 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 163 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: