Вечерва регистрирана уште една жртва од коронавирус – 45 годишен скопјанец позитивен на заразата починал на пат кон болница


Пациент од Скопје на возраст од 45 години, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарниот факултет починал попладнево на пат кон болницата „8- ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
4 копии
3 копии

 Министерот го објави најновото соопштение за состојбата на корона вирус во земјава - детално во продолжение... Денеска се регистрирани 12 оздравени пациенти ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа регистрирани се 66 нови случаи на Ковид-19 информираат денеска од Министерството за здравство (МЗ). Односно по градови, регистрирани се ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа се потврдени 66 нови случаи на КOВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По градови: Скопје-10, Куманово-27, Штип-3, Прилеп-4, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 384 | | | веќе видена

По објавувањето на серија аудио и видео снимки на кои наводно се гледа или се слушаат челници на политички партии, партиски и владини функционери, министерот ...
сите 183 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во општината Старо Нагоричане каде го објасни концептот за брза развојна економија, откако ...
сите 452 | | | веќе видена

СЈО и официјално не постои како институција. Сите 171 предмет кои ги отвори и работеше Катица Јанева и нејзиниот тим сега се под надлежност на државниот ...
сите 78 | | | веќе видена

Ем шут, ем најрогат, ем најпопуларен, коментира професорката Гордана Силјановска Давкова по новите аудиобомби, во кои претседателот на СДСМ зборува за ...
сите 59 | | | веќе видена

Почнува пријавувањето на болните и изнемоштените лица, кои можат да го искористат своето право на глас на 14 јули односно ден пред изборите. Претседателката на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва регистрирана уште една жртва од коронавирус – 45 годишен скопјанец позитивен на заразата починал на пат кон болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: