Докторот за „биолошката бомба“: „Сите се гушнаа и се бакнуваа – четирипати“


Директорот на болницата во Бергамо, Лука Лорини, се согласува со теоријата на „биолошка бомба“ што „експлодираше“ на натпревар помеѓу Аталанта и Валенсија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француски епидемиолог смета дека мечот меѓу Олимпик Лион и Јувентус во осминафиналето во Лигата на шампиони не смееше да се одигра. Со темата се занимаваат и ...
| | веќе видена | слични

Франција има до 11 март имаше 492 случаи на коронавирус, денеска таа земја брои 60,000 случаи, а досега дури 5,000 луѓе ги загубија своите животи во битката со ...
| | веќе видена | слични

Француски лекар во пензија и шеф ка локален синдикат смета дека натпреварот во Лигата на шампионите е „виновен“ за ширењето на коронавирусот во Франција. ...
| | веќе видена | слични

Иако мечот на „Паркот на принцовите“ помеѓу ПСЖ и Борусија Дортмунд е одигран без присуство на навивачи, сепак голем број на фанови се собраа пред стадионот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Укинување на полицискиот час и отворање на кафулињата и рестораните предложи Комисијата за заразни болести до Владата, брифираат извори од Комисијата за ТВ24. ...
сите 389 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Владата попладнево на седница усвои и прецизен протокол за постапување при влез на сите македонски државјани во земјава, согласно кој задолжителен државен ...
сите 169 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Докторот за „биолошката бомба“: „Сите се гушнаа и се бакнуваа – четирипати“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: