Во Шпанија уште 498 жртви на коронавирусот: Една третина од вкупниот број се жители на старечки домови


Вкупно 1.307 лица во Шпанија, сместени во старечки домови починале од коронавирус, што е приближно една третина од вкупните смртни случаи во земјата, јавува ...
| | веќе видена | слични

Светската бројка на заразени лица од коронавирусот почна да се брои во милионска цифра. Според денешните податоци на „Ворлдометерс“ вкупно во светот има ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Француските здравствени власти ги дадоа првите официјални бројки за бројот на смртните случаи во старските домови од почетокот на кризата. Според нецелосните ...
| | веќе видена | слични

До денес, епидемијата зафати 204 земји и територии во светот. Најголем број заразени лица има во САД, 245.373, по што следуваат Италија со 115 242  Шпанија со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.018.082 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 53.251, а оздравеле 213.218 луѓе. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 288 | | | веќе видена

Забраната за движење на населението денеска почнува од 16 часот и ќе трае до понеделник до 5 часот. Со ова почнува 61 часовен карантин за сите граѓани на ...
сите 204 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 20 лица за кривично дело – Непостапување според ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Шпанија уште 498 жртви на коронавирусот: Една третина од вкупниот број се жители на старечки домови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: