Надлежните не покажуваат грижа: Тетовец од понеделникот бара помош, а денес на тестот за коронавирус е позитивен


Граѓаните кои имаат проблем нема кому да се обратат. Надлежните не ги слушаат нивните молби и потреби во ова исклучително тешко време. Од понеделникот молам за ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ На починатата жена од Куманово и правеа три теста - два негативни додека беше жива, позитивен беше тестот дури откако почина; На син и му се ...
| | веќе видена | слични

Три теста за Ковид-19 во само неколку дена си поиграа со трпението на докторот Христијан Трпчевски од битолската болница „Плодност“ и ги исплаши неговите ...
| | веќе видена | слични

Гинекологот во гинеколошко-акушерската приватна болница „Плодност“ во Битола кој пред неколку дена покажа позитивни резултати на коронавирусот, на последното ...
| | веќе видена | слични

Гинекологот од приватната болница „Плодност“ од Битола, д-р Христија Трпчевски, првиот битолчанец кој беше регистриран позитивен на коронавирус, сега е ...
| | веќе видена | слични

Негативни се тестовите од коронавирус на семејството на заболениот доктор од коронавирус во Битола, Трпчевски, соопштија од болницата Плодност.„Во изминативе ...
| | веќе видена | слични

Др Таше ТРПЧЕВСКИ, директор на „Плодност“, Битола и татко на д-р Христијан Трпчевски поради кого болницата беше затворена, пред еден час на ФБ профилот на ...
| | веќе видена | слични

Почитувани пациенти, сограѓани и пријатели, Во изминативе денови, навистина се соочувавме со страв, неизвесност и голема одговорност. По позитивниот резултат ...
| | веќе видена | слични

Тестовите на сите петмина членови на семејството Трпчевски од болницата „Плодност“ во Битола се негативни, објави др. Таше Трпчевски од болницата „Плодност“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 182 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 138 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 303 | | | веќе видена

Зоран Заев во три наврати најавуваше кратење на платите на административците. Неговиот план за минимална плата на цел државен апарат од 14.500 денари, наиде на ...
сите 148 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надлежните не покажуваат грижа: Тетовец од понеделникот бара помош, а денес на тестот за коронавирус е позитивен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: