ЈАНЕВСКИ: Филипче, не правиш тендери со наши пари за да ни кажеш дека допрва ќе има пик, туку да го спречиш!

Дарко ЈАНЕВСКИ На починатата жена од Куманово и правеа три теста - два негативни додека беше жива, позитивен беше тестот дури откако почина; На син и му се ...
| | веќе видена | слични

Читателот кој ни ги испрати ова, а на чиј ФБ ѕид се појавила спонзорираната објава од оваа невладина за Преспанскиот договор, се потрудил одозгора да напише: ...
| | веќе видена | слични

Останато

Деновиве продолжува порастот на нови случаи на КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 661 | | | веќе видена

Владејачката СДСМ смета дека вонредните парламентарни избори треба да се одржат на 5 јули, бидејќи тој датум го исполнува и законскиот рок од 22 дена до избори ...
сите 544 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и советникот за односи со јавност на претседателот на Владата, Марјан Забрчанец се во ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 356 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз Националната гарда во овој момент, изјави ...
сите 292 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена

Мицкоски и Чулев се несовесни, а изборите се решение за нивното неодговорно однесување, смета владејачкиот СДСМ.Партијата преку соопштение укажува дека ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈАНЕВСКИ: Филипче, не правиш тендери со наши пари за да ни кажеш дека допрва ќе има пик, туку да го спречиш!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: