Др.Трпчевски: Негативни се тестовите на членовите на нашето семејство


Тестовите на сите петмина членови на семејството Трпчевски од болницата „Плодност“ во Битола се негативни, објави др. Таше Трпчевски од болницата „Плодност“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација ја потврдија надлежните од ...
| | веќе видена | слични

5 пациенти позитивни на Ковид 19 од охридско струшкиот регион се препратени во болницата во Битола која ќе биде регионален центар.Во инфективното одделение во ...
| | веќе видена | слични

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
| | веќе видена | слични

По скандалот со жената која не беше примена во охридската болница, па почина дома, сега Битолската болница се подготвува за да биде регионален центар за болни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети болницата во Куманово за да направи увид во работењето и капацитетите. На состанокот со менаџментот тој ...
| | веќе видена | слични

Доктор специјалист од Одделението за урологија во Општата болница Куманово е позитивен на коронавирус, потврдија од Центарот за јавно здравје во Куманово. Со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети болницата во Куманово за да направи увид во работењето и капацитетите, откако 18 вработени во оваа ...
| | веќе видена | слични

Шест пациенти во моментот со симптоми на коронавирус, но во добра здравствена состојба се сместени на Инфективното одделение во Охрид и ги чекаат резултатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Др.Трпчевски: Негативни се тестовите на членовите на нашето семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: