Надлежните не покажуваат грижа: Тетовец од понеделникот бара помош, а денес на тестот за коронавирус е позитивен


Граѓаните кои имаат проблем нема кому да се обратат. Надлежните не ги слушаат нивните молби и потреби во ова исклучително тешко време. Од понеделникот молам за ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ На починатата жена од Куманово и правеа три теста - два негативни додека беше жива, позитивен беше тестот дури откако почина; На син и му се ...
| | веќе видена | слични

Три теста за Ковид-19 во само неколку дена си поиграа со трпението на докторот Христијан Трпчевски од битолската болница „Плодност“ и ги исплаши неговите ...
| | веќе видена | слични

Гинекологот во гинеколошко-акушерската приватна болница „Плодност“ во Битола кој пред неколку дена покажа позитивни резултати на коронавирусот, на последното ...
| | веќе видена | слични

Гинекологот од приватната болница „Плодност“ од Битола, д-р Христија Трпчевски, првиот битолчанец кој беше регистриран позитивен на коронавирус, сега е ...
| | веќе видена | слични

Негативни се тестовите од коронавирус на семејството на заболениот доктор од коронавирус во Битола, Трпчевски, соопштија од болницата Плодност.„Во изминативе ...
| | веќе видена | слични

Др Таше ТРПЧЕВСКИ, директор на „Плодност“, Битола и татко на д-р Христијан Трпчевски поради кого болницата беше затворена, пред еден час на ФБ профилот на ...
| | веќе видена | слични

Почитувани пациенти, сограѓани и пријатели, Во изминативе денови, навистина се соочувавме со страв, неизвесност и голема одговорност. По позитивниот резултат ...
| | веќе видена | слични

Тестовите на сите петмина членови на семејството Трпчевски од болницата „Плодност“ во Битола се негативни, објави др. Таше Трпчевски од болницата „Плодност“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 798 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надлежните не покажуваат грижа: Тетовец од понеделникот бара помош, а денес на тестот за коронавирус е позитивен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: