Македонија-Косово ќе се игра без публика?!


Полуфиналниот натпревар од Лига на нации се игра на 26. Март на националната арена „Тодор Проески“. Влезниците за јужната и северната трибина ќе се продаваат ...
| | веќе видена | слични

И раководството на Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина бара да се одложи полуфиналниот бараж-меч против Северна Ирска што треба да се игра на 26 март ...
| | веќе видена | слични

По вчерашното барање на ФФМ до УЕФА во кое бараат одложување на мечот со Косово се уште нема одговор од европската куќа на фудбалот. Со тоа фудбалерите, како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од половина македонски репрезентативци не би можеле да играат против Косово, ако Европската фудбалска унија (УЕФА) не го одложи мечот, откако денеска ...
| | веќе видена | слични

После вчерашните јавни барања на репрезентативците и селекторот, денес ФФМ испрати и официјално барање за одложување на натпреварот против Косово. Ако УЕФА ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фудбалската федерација на Македонија официјално со допис до УЕФА побара одложување на натпреварот меѓу Македонија и Косово од полуфиналниот бараж натпревар за ...
| | веќе видена | слични

Веб изданието на „ Слободен печат “ направи интервју со поранешниот македонски репрезентативец Панче Ќумбев кој прво говореше за своите фудбалски почетоци. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И вчера сме имале 120 новозаболени од коронавирусот, се гледа од податоците на Институтот за јавно здравје, кои се објавени денеска. Како што е познато, ...
сите 826 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, соопшти дека имал телефонски разговор со претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател ...
сите 316 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 186 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 45 | | | веќе видена

Бојан Јовановски вчера откри дека се приклучува кон кривичната пријава за поранешниот директор на Фондот за здравство и за актуелниот министер Венко Филипче ...
сите 87 | | | веќе видена

Иако после 19.00 часот пазарните инспектори треба да бидат придружувани од полицајци, тие на „Боемска улица“ во скопско Дебар Маало, каде што го затекнале ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија-Косово ќе се игра без публика?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: