Тројца пациенти излекувани во Италија, до сега 424 заразени со коронавирус


Вкупно 424 лица се заразени со коронавирус во Италија. Досега во земјата починаа 12 лица од вирусот, а тројца пациенти се излекувани, покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Словенечките здравствени власти соопштија дека се потврдени уште три нови случаи на коронавирусот, со што вкупната бројка на заразени лица се зголеми на шест. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Смртоноснииот коронавирус во САД се шири брзо и досега има над 200 потврдени случаи на болеста, додека властите на сојузните држави прават напори да се спречи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на починати лица од коронавирусут во САД се зголеми на 12. Од 12 починати, 11 се од Вашингтон и еден е од Калифорнија, пренесува Ројтерс Коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) ги предупреди земјите дека кризата со коронавирусот не ја сфаќаат доволно сериозно, додека бројката заразени низ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца пациенти излекувани во Италија, до сега 424 заразени со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: