Официјално: GSMA го откажа MWC 2020 настанот!

Проблемите со корона вирусот кој ја „нападна“ Кина се прошири во сите свери, а се чини најмногу во спортот каде масовно се откажуваат сите настани кон требаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали Кина ќе ја одложи седницата која според распоредот треба да се оддржи на почетокот на март ќе одлучува на 24 февруари. Олуката ќе ја донесе Постојаниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Неколкуте барања коишто ги испорача Бугарија, како услов да се тргне ветото и да се ослободи патот на Северна Македонија кон ЕУ, веќе неколку дена ја брануваат ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во гостување на ТВ Шења, а во врска со избраните кандидати и изборот за поддршка на Данела Арсовска како кандидат за ...
сите 175 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјално: GSMA го откажа MWC 2020 настанот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: