Овие цвеќиња не треба да ги подарувате на Денот на вљубените


 Добро е да го чуете мислењето на третата страна за вашата врска. Вашите пријатели можеби гледаат пореално на работите, но понекогаш даваат драстични совети, ...
| | веќе видена | слични

 Разговарајте со себе и бидете искрени. Што е она што го барате во партнерот, на што би се согласиле, а на што не? Во никој случај не треба да ги менувате ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наоѓањето партнер може да биде навистина тешко во денешно време, а уште потешко е ако неговите родители се токсични. Ако барате партнер за долгорочна врска, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

 Лесно е да се наведат непожелните квалитети на потенцијалниот партнер, но да се препознаат добрите квалитети е малку потешко. Што точно треба да поседува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие цвеќиња не треба да ги подарувате на Денот на вљубените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: