Комисијата за европски прашања ги прифати измените на Законот за квалитетот на амбиентниот воздух


Министерот за живота средина и просторно планирање Насер Нуредини  образложувајќи го Предлог-закон рече дека има детална листа за мерки што се усвојуваат со ...
| | веќе видена | слични

Претениците ги донесоа Финансискиот план на Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување за 2020 година, како и Финансискиот план на ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот од редовите на ВМРО ДПМЕ Зоран Илиоски. Тој кажа дека парламентарното мнозинство пак тера по старо и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
7 копии

Последната 131. редовна собраниска седница со 75. точки на дневен ред, од кои најголем дел законски предлози од кои дваесетина закони по скратена постапка, ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на претстојните избори власта преку предло-законски измени на Законот за медиумски услуги се обидува да воведе нови правила за работа, за кои ...
| | веќе видена | слични

-Денешната седница закажана за 11 часот, се одложува 3 часа до сега. Владеачкото мнозинство неможе да најде доволен број на пратеници за да има кворум. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден пратеник од владејачкото мнозинство е позитивен на коронавирус, а уште еден е тестиран и за него се чекаат резултати. Ова, како што појасни координаторот ...
сите 461 | | | веќе видена

Пред нас е клучниот меч за пласман во втората фаза на мундијалот во Египет, а за да се случи тоа Македонија ќе треба да го потврди фаворитскиот статус и да ...
сите 151 | | | веќе видена

Во инцидентот со палењето на бугарскот знаме што предизвика остри реакции во јавноста и демарш од Бугарија, се идентификувани три лица и во соработка со ...
сите 174 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата за европски прашања ги прифати измените на Законот за квалитетот на амбиентниот воздух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: