Халкбанк: Еден кредит за сите месечни банкарски задолжувања

Луѓето често може да се најдат во непријатна ситуација кога го забораваат својот паричник дома, кога картичката им е истечена, изгубена или украдена, а имаат ...
| | веќе видена | слични

Еуростандард Банка воведе нова Mastercard PrePaid подарок-картичка која со своите карактеристики и можности е уникатна и единствена картичка од ваков тип на ...
| | веќе видена | слични

Една од главните активности на банките е да приберат што поголем број на депозити од нивните клиенти. Сепак, швајцарските приватни банкари се жалат дека некои ...
| | веќе видена | слични

Швајцарските приватни банкари се најдоа во релативно независна ситуација откако некои од нивните клиенти повлекле голем дел од своите пари од банките со цел ...
| | веќе видена | слични

Дали „најбезбедните банки во светот“ ја губат довербата на клиентите? Поради што се поголем број на луѓе ги подигнуваат своите пари и ги сместуваат во приватни ...
| | веќе видена | слични

Швајцарските приватни банкари се жалат дека некои од нивните клиенти повлекле голем дел од своите пари од банките со цел сами да ги чуваат, без оглед на тоа ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје овозможи нова услуга за клиентите правни лица кои вршат уплата на дневен промет во готово. Од 01.01.2020 година сите правни лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас сум да постигнеме консензус. За 10%, за 20%, за 30% од прашањата. Тоа ќе ја забрза брзината на државата кон нејзината цел. Ако одиме со 100 км на час, ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Името Тито повторно во уста на бугарските политичари – соседите испраќаат нови пораки, но со иста содржина. Поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев, ...
сите 197 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 259 | | | веќе видена

Во упатството на „Спутник В“ има препорака за претпазливост само кај трудници и доилки. Не е наведена никаква друга контраиндикација, рече денеска министерот ...
сите 395 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ се предомисли, не сакаат Влада за национален спас откако вчера премиерот Заев фрли ракавица за обединување .Од партијата на Мицковски денеска велат ...
сите 153 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 42 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација под водство на новиот селектор, легендата на домашниот и европски ракомет, Кирил Лазаров, ги реализира тренинг ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халкбанк: Еден кредит за сите месечни банкарски задолжувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: