НЕДЕЛА НА ИНОВАЦИИ: Халкбанк Смарткеш – подигнување пари од АТМ без картичка

Луѓето често може да се најдат во непријатна ситуација кога го забораваат својот паричник дома, кога картичката им е истечена, изгубена или украдена, а имаат ...
| | веќе видена | слични

„Citigroup” банка им заработува пари за инвеститорите со помош на нов дигитален робо-советник којшто е бесплатен за клиенти со најмалку 50.000 американски ...
| | веќе видена | слични

Електронската картичка „Скопска“, поради применетата технологија на електронскиот паричник, никогаш нема да може индиректно да се надополни. Можно е од страна ...
| | веќе видена | слични

Новиот месечен пакет Lyca Mega S вклучува 10 GB супер брз мобилен интернет и неограничени разговори кон сите национални мрежи за само 500 денари. Притоа, сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се повикуваше на принципи а гледаме дека до пладне бил премиер, попладне бил обвинител, навечер бил судија, вели Милошоски-Има големи сомнежи дека тргува со ...
сите 259 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 114 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ јавува за уште една – седма жртва на коронавирусот. Во болницата Комо починал 62-годишен маж, за кој се наведува дека ...
сите 209 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕДЕЛА НА ИНОВАЦИИ: Халкбанк Смарткеш – подигнување пари од АТМ без картичка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: