Чесите го потврдија второто место, Шведска обезбеди главна фаза на ЕП


Норвешка ја оправда фаворитската улога против Словенија ја совлада со 33-30 (14-13) и си закажа полуфинале со Хрватска, додека пак Шпанија на патот до финалето ...
| | веќе видена | слични

Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ракометно првенство. Шпанија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвешка ја победи Словенија со 33:30 и го освои првото место во својата група, што значи дека за финале ќе игра против Хрватска. Словенија ќе мора да го ...
| | веќе видена | слични

Норвешките ракометари ја совладаа Словенија во последниот натпревар од групата II на Европското првенство со резултат 33:30. Словенците го постигнаа првиот гол ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 152 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 219 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 262 | | | веќе видена

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 191 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 131 | | | веќе видена

Овен Имате повеќе обврски од планираното и тоа ве прави нервозни. Не сакате да работите под притисок. На љубовта гледате како нешто што ви е потребно во ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чесите го потврдија второто место, Шведска обезбеди главна фаза на ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: