Три физички пресметки пријавени вчера во СВР Штип

5 копии
2 копии
2 копии

На 19 јануари во 22 часот во СВР Скопје било приајавено дека во Општина Кисела Вода во прсторија која се користела како штаб на ВМРО ДПМНЕ, се по претходна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Околу 17 часот и 20 минути на улица Маршал Тито во Тетово, било прободено момче со иницијали М.А. од Тетово, дознава Centar.mk.Според информациите напаѓачот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 288 | | | веќе видена

За поранешниот амбасадор Благој Зашов, најавената посета на првиот човек на Европскиот Совет, Шарл Мишел во петок во Скопје е заокружување на поддршката што во ...
сите 333 | | | веќе видена

Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е еден од законите кои треба да го донесеме заради реформите и граѓаните и трансформацијата која треба да следи ...
сите 251 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три физички пресметки пријавени вчера во СВР Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: