Почна со работа леарницата „Кранфилд фаундри“ во Пробиштип под строга контрола на надлежните


Леарницата „Кранфилд фаундри“ почна со работа. Во индустриската зона кај Пробиштип ќе прозведува шахти и машински елементи за различни индустрии. Фирмата што ...
| | веќе видена | слични

Владата и компанијата „Локо Транс“ од Република Чешка го потпишаа договорот за државна помош за инвестицијата во вредност од 15-20 милиони евра, во која се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Договор за државна помош согласно Законот за финансиска поддршка на инвестициите денеска во Владата потпишаа министерката за странски инвестиции Зорица ...
| | веќе видена | слични

Чешката компанија „Локо транс“ го потпиша договорот за државна помош. Ќе гради фабрика за шински возила. Инвестицијата е вредна 20 милиони евра, ќе се вработат ...
| | веќе видена | слични

Компанијата ќе отвори фабрика за шински возила во скопската Општина Гази Баба, а  според најавите ќе има околу 250 вработени, а ќе бидат преземени и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дуи и сдсм со препукувања по одлуката партијата на Заев предизборно да коалицира со Беса. Од ДУИ велат дека тие го направиле СДСМ победник од губитник. Велат ...
сите 253 | | | веќе видена

 Ова ќе значи дека од денес па се до следниот петок нема да се дозволува организирање на разни манифестации, карневали, фестивали и спортски натпревари. Рокот ...
сите 590 | | | веќе видена

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 279 | | | веќе видена

Првпат во 79 години, поради коронавирусот, откажан е саемот за автомобили во Женева, објавија швајцарските медиуми.Голем број други јавни настани низ ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна со работа леарницата „Кранфилд фаундри“ во Пробиштип под строга контрола на надлежните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: