Заев на средба со хрватската амбасадорка во Македонија


7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски денес во Париз, заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на ИК д-р. Игор Николов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров оствари проштална средба со турската амбасадорка, Тулин Еркал Кара. Димитров изрази благодарност за заложбите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес во Париз, Република Франција заедно со потпретседателот Александар Николоски, и д-р Игор Николов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, оствари средба со со министерот за сојузни, европски и меѓународни работи на Северна Рајна – ...
| | веќе видена | слични

На првата средба се сретнаа со Директорот за Европа во Француското Министерство за Европа и Надворешни работи Фредерик Мондолини и раководителот на одделот ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што информираат од Кабинетот на Анѓушев, вицепремиерот посочил дека Сојузна Република Германија е една од земјите кои даваат најголема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес во Париз, Република Франција, остварив посета на Француската стопанска комора, Медеф Интернационал, каде членуваат едни од најголемите француски бизнис ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ побара да се организира јавна расправа за најавената реформа на системот на основното образование, изјави пратеникот Тимчо Муцунски.„Лично верувам, ...
сите 543 | | | веќе видена

Услугите на мобилните оператори и интернетот во Русија денеска биле во прекин, јави веб-страницата dovndetector.ru во моментот кога полицијата ги сузбиваше ...
сите 232 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 295 | | | веќе видена

Помеѓу 100 и 200 членови на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурацијата на претседателот на САД, Џо Бајден, се позитивни на коронавирус, изјави ...
сите 356 | | | веќе видена

„Имаме непријатно чувство затоа што целиот Западен Балкан каска, освен Србија која што нема аспирации за НАТО и нормално е повеќе отворена према Источниот свет ...
сите 426 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на средба со хрватската амбасадорка во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: