Лашкоска во Новаци: После 12-ти април следува обнова на Македонија


6 копии

Немаме политика на принципи од власта, туку „купи ден продај“ политика. Имаме коцкање со државните и национални интереси, и не е само така во надворешните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе амандмани на Законот за употреба на јазиците, кои пред се ќе ги содржат забелешките од Венецијанската комисија и ќе бидат во согласност ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе амандмани на законот за јазици согласно препораките на Венецијанската комисија, најави лидерот на партијата христијан мицкоски. Иако не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, истакна дека 12 април е денот кога ќе се случат изборите, и дека за него втора алтернатива нема. Доколку ...
| | веќе видена | слични

Амандмани на Законот за употреба на јазиците кои во себе ќе ги соржат забелешките на Венецијанската комисија и ќе бидат во согласност со Уставот, најави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денес одржа прес-конференција на која го повика премиерот во заминување Зоран Заев да се изјасни за кандидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес одржа прес-конференција на која истакна дека се докажало дека Зоран Заев е главна пречка за правда во државата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 601 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Во време кога СДСМ ја држи централната власт и најголемиот дел од општините, а и директорите на училиштата се поставени од СДСМ, министерката за образование ...
сите 460 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 170 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
сите 73 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лашкоска во Новаци: После 12-ти април следува обнова на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: