Лампард со коментар за дебитантот на Челси кој го „стави во џеб“ Заха

Челси продолжи со фантастичната форма во последниот месец и ова попладне прокнижи уште една победа во Премиер лигата, остварувајќи заслужен триумф над Кристал ...
| | веќе видена | слични

Кога пристигна како менаџер на „Стемфорд Бриџ“ ова лето, легендата на Челси Френк Лампард, донесе пресвртот на многу интересен начин. На ѕвездите од Челзи им ...
| | веќе видена | слични

Неговите одлуки мора да се почитуваат, тоа го најави и при доаѓањето на чело на клубот. Френк Лампард постави ценовник пред соблекувалната на клубот. Меѓу ...
| | веќе видена | слични

Една од причините што младиот тим на Челзи сезонава импресионира под палката на Френк Лампард е што стратегот воспостави високо ниво на дисциплина меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во јавноста излезе листата на казни во Челси за сезоната 2019/2020, Френк Лампард е многу строг кога се работи за доцнење. Френк Лампард има импресивен старт ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Челси сезонава игра фантастично и се наоѓа на делба на второто место во Премиер лигата, иако експертите не предвидуваа толку висок пласман. Сепак, ...
| | веќе видена | слични

Лампард во Челзи води голема сметка за дисциплината и тоа можеби е една од причината за добрите настапи на Челзи оваа сезона. Лампард до неодамна беше играч, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. Наутро со услови за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лампард со коментар за дебитантот на Челси кој го „стави во џеб“ Заха

Од:
До кого (е-маил):
Порака: