Андоновски дебитираше, Американките победија


3 копии

Шпанската фудаблска репрезентација немаше милост на натпреварот во Кадиз и со седум гола ја испрати селекцијата на Малта назад за Валета, средба која посебно ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Малта синоќа загуби од Шпанија со 0-7 во квалификациите за Европското првенство, средба која посебно по лошо ќе ја памети гостинскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот италијански тренер Марчело Липи после поразот на неговата Кина порача дека повеќе нема да биде селектор на оваа репрезентација. Кина беше поразена ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Денешниот датум, 13 ноември, во 1991 година, е историски за фудбалот на овие простори, бидејќи за последен пат официјален натпревар одигра фудбалската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Антифашистичката борба е во темелите на современата македонска држава, а во таа борба сме се бореле против оние кои беа на страната на фашистите, вели ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 239 | | | веќе видена

Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
сите 549 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновски дебитираше, Американките победија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: