Тенисерки за малку ќе се испотепаа на терен (Видео)


4 копии
4 копии

Освојувачот на 20 Гренд-слем титули, Роџер Федерер ја оствари својата 22-ра победа во 49-тиот судир со Новак Ѓоковиќ и се квалификуваше во полуфиналето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новак Ѓоковиќ загуби од Роџер Федерер со 2-0 (6-4 и 6-3) во последниот меч од групната фаза на завршниот мастерс во Лондон. Ѓоковиќ смета дека причината за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новак Ѓоковиќ сигурно нема да се врати на првото место на АТП листата до крајот на годината, откако изминатава вечер во „О2“ арената доби тениска лекција од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Новак Ѓоковиќ вели дека знае како да го прифати поразот од Роџер Федерер и да продолжи понатаму. Федерер синоќа убедливо со 2-0 во сетови го победи Ѓоковиќ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
сите 525 | | | веќе видена

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тенисерки за малку ќе се испотепаа на терен (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: