Утревечер светска премиера на „Врба” на Манчевски на Филмскиот фестивал во Рим


Светската премиера на филмот „Врба” на Милчо Манчевски ќе биде утревечер на Филмскиот фестивал во Рим, Италија, во рамките на третата фестивалска ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии

По светската премиера на „Врба“ во режија на Милчо Манчевски на 14-от Филмски фестивал во Рим се огласи и светската критика. Едногласни во ставот дека ова е ...
| | веќе видена | слични

По филмовите „Прашина“ и „Сенки“, Кирил Џајковски повторно соработува со Манчевски со кого во минатото соработуваше и во проектот „Бастион“. Синглот „Ред ...
| | веќе видена | слични

Филмот „Врба“ е раскошен и комплексен, а режисерот Милчо Манчевски е мајстор на филмот, велат дел до критиките по светската премиера на овој филм на 14. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По светската премиера на филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски на 14. Филмски фестивал во Рим, со позитивни коментари се огласија повеќе светски филмски ...
| | веќе видена | слични

Режисерот Милчо Манчевски е спореден со Бергман, а „Врба“ се смета за еден од најинтересните филмови на 2019, во одгласите на критиката по светската премиера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа, во рамките на Филмскиот фестивал во Рим се случи гала светската премиера на филмот „Врба" во режија на Милчо Манчевски. Премиерната проекција на „Врба" ...
| | веќе видена | слични

Синоќа, во склоп на програмата на Филмскиот фестивал во Рим се случи гала светската премиера на филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски. По проекцијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Испорачаното досега од земјава e за почит и тоа треба соодветно да биде валоризирано од страна на ЕУ што е можно поскоро, истакна еврокомесарката за правда, ...
сите 522 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Десковска, по средбата со еврокомесарката за правда, потрошувачи и родова еднаквост, Вера Јурова, на која се разговараше за ...
сите 151 | | | веќе видена

По изборите на 12 април, ако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски биде новиот премиер ќе се откаже од дневниците, односно трошоците за службените патувања ...
сите 261 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 132 | | | веќе видена

Министерството за финансии одвои половина милион евра за награди за скенирање сметки во рамки на акцијата „МојДДВ“. Предвидени се 10 награди на дневно, 15 ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утревечер светска премиера на „Врба” на Манчевски на Филмскиот фестивал во Рим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: