Кирил Џајковски повторно соработува со Милчо Манчевски


Емотивната приказна за Скопје и скопјани, раскажана низ четири годишни времиња, а склопена во филмот насловен „Тајните архиви на Скопје“, премиерно ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Со истовремени вечерни проекции во Скопје, Охрид, Штип и Битола, вечерва, 1 ноември, ќе се одржи официјалната македонска премиера на најновото филмско ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шестиот игран филм „Врба“ на Милчо Манчевски вечер ќе има македонска премиера истовремено во Скопје, Битола, Охрид и Штип. Официјалната премиера за домашната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По светската премиера на Филмскиот фестивал во Рим, филмот „Врба“ и Милчо Манчевски се враќаат дома. За денеска е закажана премиера на филмот во Македонска ...
| | веќе видена | слични

Во охридското кино ќе се прикажува филмот “Врба на режисерот Милчо Манчески. Шестото долго метражно остварување на Манчески тргнува да ја освојува домашната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 310 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 301 | | | веќе видена

Оваа техничка влада не е формирана за некој да има повеќе или помалку политички кредибилитет или легитимитет, туку едноставно сите заедно да се вградиме во ...
сите 322 | | | веќе видена

Во иранското општество навистина врие, но ситуацијата не е споредлива со револуцијата пред 41 година, смета Рајнер Херман од Франкфуртер алгемајне цајтунг ...
сите 426 | | | веќе видена

Реакциите за документарниот филм „Медена земја“ не стивнуваат. Своите впечатоци на социјалните мрежи ги сподели и познатата актерка Џејми Ли Кертис. „„Колку ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 104 | | | веќе видена

Диего Симеоне се докажа како фантастичен тренер во изминативе години како предводник на Атлетико Мадрид, но и самиот признава дека неисполнета желба му е да се ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кирил Џајковски повторно соработува со Милчо Манчевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: