Адеми ќе мора да го пропушти и мечот против Шахтјор во ЛШ


Хрватските медиуми го слават Арјан Адеми после бодот на Динамо против Шахтјор во Украина. Адеми одново ги освои Хрватите. Македонскиот фудбалер се повреди во ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец и капитен на загрепски Динамо, Аријан Адеми, е еден од јунаците во ремито против Шахтар на гостувањето во Лигата на шампионите. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Атлетико Мадрид успеа со 1:0 да го победи тимот на Баер Леверкузен за да се искачи на првото место во групата Д, додека Шахтјор Доњецк и Динамо Загреб, два ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Шахтјор Доњецк важеше за благ фаворит во пресметката со Динамо Загреб, но на крајот мораше да се задоволи само со еден бод (2-2). Еден од главните ...
| | веќе видена | слични

Аријан Адеми стисна заби и покрај повредата одигра нешто помалку од 70. минути во Харков, а неговиот тим Динамо освои голем бод против Шахтар со реми 2:2. ...
| | веќе видена | слични

Андреј Пјатов го направи најглупавиот пенал во историјата на фудбалската игра, а фаулот над Марио Гаврановиќ е досега невиден во Лигата на шампионите. Во ...
| | веќе видена | слични

Се одиграа првите два натпревари денеска од третото коло од фудбалската Лига на шампионите, Шахтјор ремизираше дома со Динамо, а Атлетико минимално славеше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според најновите податоци на Државниот завод за статистика, просечната плата во септември годинава бележи ираст од 4,4 отсто и изнесува 25.435 денари што е за ...
сите 326 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 197 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 100 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 289 | | | веќе видена

Преку Национална стратегија за развој на човечки капитал и низа мерки, ќе се работи на долгорочно подобрување на искористувањето на човечкиот потенцијал, како ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми ќе мора да го пропушти и мечот против Шахтјор во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: