Апел до ЕУ: Дајте и шанса на Северна Македонија


12 копии

Премиерот Зоран Заев изјави дека ја прифатил поканата на италијанскиот премиер Џузепе Конте да го посети Рим, бидејќи смета дека италијанската иницијатива може ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот премиер Џузепе Конте го покани својот македонски колега Зоран Заев на средба во Рим пред самитот на Советот за општи работи (ГАК) на ЕУ. По лична ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Премиерот Зоран Заев на 29 октомври ќе оди во Рим на средба со претседателот на италијанската Влада, Џузепе Конте, по најавите на Италија дека ќе побара ...
| | веќе видена | слични

По изјавата на претседателот на Демократската партија на Албанија, Љуљзим Баша, дека со неотварањето на преговорите Европа го одби Еди Рама, а не Албанија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватскиот весник „Слободна Далмација“ предвидува пад на Владата на Зоран Заев поради неуспехот на неговата политика преку отстапки со националните интереси да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев во интервју за „360 степени" потврди дека на покана на италијанскиот премиер ќе го посети Рим, како и дека проширувањето треба да биде тема на Советот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од синоќа стапи на сила трисетдневна кризна состојба на територијата на државава. Одлуката за кризната состојба ја донесе Владата на седница заради заштита на ...
сите 245 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови (ЕМА) почна прелиминарни разговори со производителот на руската вакцина „Спутник V“, изјави денеска портпаролот нс Европска ...
сите 425 | | | веќе видена

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 176 | | | веќе видена

Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска повторно одби да му честита на новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден за изборната победа, ...
сите 239 | | | веќе видена

Комуникација помеѓу обвинетите Бојан Јовановски и Фросина Ременски на апликацијата „Ватсап“, скоро два часа се читаше на денешното рочиште за случајот поврзан ...
сите 76 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените, со портокаловото осветлување на скопската тврдина Кале, Владата на ...
сите 162 | | | веќе видена

Фудбалерите на Барселона вчера го победија Динамо во Киев со резултат 4:0, а во медиумите од овој натпревар денес се пишува и за разгвор помеѓу Куман и ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел до ЕУ: Дајте и шанса на Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: