Тероризам во Манчестер – четворица избодени со нож


10 копии

Утрово во предградие во Париз се уапсени пет лица поврзани во мажот кој уби четири лица во полициска станица. Апсењата ги потврди извор близок до истрагата. ...
| | веќе видена | слични

Пет лица се успаени поврзани со мажот кој ги изведе смртоносниот напад со нож во седиштето на париската полиција пред десетина дена, открил извор близок на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Франција се уапсени пет лица поврзани со мажот кој месецов изврши смртоносен напад со нож во седиштето на полицијата во Париз, откри извор близок до ...
| | веќе видена | слични

Денеска во околу 10 часот по локално време, дошло до пукање во цркват во Пелхам во Њу Хемпшир. На терен излегле полициски службеници и Брза помош. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера беа регистрирани високи 862 нови случаи на позитивни пациенти од коронавирусот во Македонија и 14 лица кои го загубија животот. Вкупната бројка на ...
сите 733 | | | веќе видена

Состојбата е катастрофална и нема зборови кои што ќе можат тоа да го ублажат, да го разубават или владини мерки какви што не се носат а кои што ќе можат да ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Габриел Бајрам, синот на починатиот долгогодишен политичар Амди Бајрам, објави фотографија од резултатот од корона-тестот со цел да докаже дека е негативен на ...
сите 136 | | | веќе видена

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини преку својот фејсбук-профил соопшти дека е во самоизолација поради контакт со лице позитивно ...
сите 248 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 127 | | | веќе видена

Како што наближува времето за одлука за преговарачката рамка на ЕУ за Македонија, односно самитот во рамките на Берлинскиот процес и седницата на Советот на ...
сите 368 | | | веќе видена

Со години ветувањата на власта за алпски воздух во Македонија се „мало сутра“, сега министерот за животна средина Насер Нуредини е без план и стратегија при ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тероризам во Манчестер – четворица избодени со нож

Од:
До кого (е-маил):
Порака: