Франција засега не ги сака Македонија и Албанија во ЕУ, блокот има други проблеми!?

Франција ги информирала членките на ЕУ дека, засееа, е против почетокот на преговорите за членство со Северна Македонија и Албанија, коментираат дипломатски ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Медиумите во Франција му посветуваат големо внимание на противењето на Париз за почеток на преговорите за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, притоа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Новата средба меѓу германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон повторно треба да го покрене прашањето за доделување датум за ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот Димитрис Аврамополус стравува дека оставањето на Македонија и Албанија надвор од Европа може да ги врати назад процесите во Балканот, односно, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставник на германската влада соопшти дека на денешниот состанок меѓу германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Моншалан рече дека не е дојдена да стави вето на одлуката на министрите ,туку дека е потребно да се реформира процесот на почеток на преговори за идните земји ...
| | веќе видена | слични

Како што пренесува угледниот Ројтерс, Франција одбива да одобри преговори со Македонија и со Албанија и потсетува дека Париз инсистира на промена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе земји во Европа го одложија пописот што го планираа годинава, но владејачките партии во Македонија упорно го туркаат законот во Собрание и по секоја ...
сите 434 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 299 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Министерството за правда на САД вчера соопшти дека е уапсен избран функционер од Ново Мексико поради поврзаност со нападот на Капитол на 6 јануари, по што тој ...
сите 436 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција засега не ги сака Македонија и Албанија во ЕУ, блокот има други проблеми!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: