Тортевски: Не би ја бранел Катица Јанева, затоа што ме разочара


Независно од тоа, ние остануваме доследно и автентично посветени на ЕУ вредностите и нивната имплементација во нашата држава, меѓутоа тоа може да влијае на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се плашиме дека многу набргу, ќе се отвори прашањето дали всушност и повторно Франција е инструментализирана токму од Грција, а со тоа ќе се доведе под знак ...
| | веќе видена | слични

Александар Тортевски и Мирјана Најчевска, како и неколкумина други интелектуалци му испратија писмо на Емануел Макрон, претседателот на Франција, од кого се ...
| | веќе видена | слични

Група на македонски интелектуалци му испратија отворено писмо на францускиот претседател Емануел Макрон, во кое тие ги кажуваат своите стравувања за ...
| | веќе видена | слични

Почитуван Претседателе, Г-не Макрон : Ние како група македонски интелектуалци, вистински поддржувачи на системот на вредности врз кои што се темели Европската ...
| | веќе видена | слични

Партијата која нема да функционира преку местни комитети и штабови и и партија која не е замислена како популистичка, да билда големо членство, а на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со разочарување е примена одлуката од Самитот на европските лидери во Брисел да не се отпочнат преговрите за проширување со Македонија и Албанија, во Босна и ...
сите 817 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 349 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1561 | | | веќе видена

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22 – годишна девојка пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од страна на С.И. од с.Долно ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тортевски: Не би ја бранел Катица Јанева, затоа што ме разочара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: