ИНТЕРВЈУ Најчевска: Без штабови и без местни комитети, Твоја партија влегува без опашки и долгови

Партијата која нема да функционира преку местни комитети и штабови и и партија која не е замислена како популистичка, да билда големо членство, а на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Фидановски Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење. Една изборна единица е најрепрезентативниот ...
| | веќе видена | слични

 Источњачкиот начин на живот ги привлекува многумина генерално поради својата едноставност. Љубовта не е исклучок од ова. „Западната љубов“ најчесто се одвива ...
| | веќе видена | слични

Раскинување на бипартизмот во гласачкиот блок и воведување на плурализмот во земјава е неопходна работа, а тоа би се постигнало преку моделот на една изборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 276 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер изјави дека според моменталните планови, сите американски војници заминуваат од Сирија и ќе бидат стационирани во ...
сите 459 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ Најчевска: Без штабови и без местни комитети, Твоја партија влегува без опашки и долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: