Мареј ќе игра на Австралија опен во 2020 година

Руската тенисерка Марија Шарапова предвреме ја затвори сезоната 2019. Поранешната светска тенисерка број 1 најави дека веќе нема да игра на ниту еден турнир за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Младата американска тенисерка Коко Гауф влезе во историјата откако стана најмладата тенисерка, со само 15 години, која освоила ВТА турнир. Коко Гауф го освои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американската тенисерка Коко Гоф влезе во историјата откако ја освои титулата во Линц. 15-годишната натпреварувачка ја победи Јелена Остапенко со 6:3, 1:6, ...
| | веќе видена | слични

Американката Коко Гауф испиша историја во женскиот тенис откако стигна до титулата на турнирот во Линц. Таа во финалето ја совлада Јелена Остапенко со 2-1 во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските тенисери, Томислав Јотовски и Стефан Мицов, ги загубија своите натпревари од второто коло на турнирот во Бургас кој се игра на земја за награден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Расте стапката на придонеси од јануари следната година. За пензиско осигурување ќе се уплаќа 18,8% од бруто платата, a за здравствено 7,5%, што е за 1 ...
сите 188 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 254 | | | веќе видена

Според финансии 170 илјади граѓани чекаат поврат на ДДВ. За јули, август и септември едно лице ќе може да земе максимум 1 800 денари. Министерката за финансии ...
сите 58 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 128 | | | веќе видена

Политиките на Зоран Заев и на картелот на власт се политики без визија и концепт, политиката на политички прогон, притисок, поткуп, корупција, политики кои што ...
сите 233 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мареј ќе игра на Австралија опен во 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: