Милионот и пол бил за новиот пасош на Камчев, Јанева го поднела барањето

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, понудил гаранција за да се брани од слобода во предметот за злоупотребите со спецкасата на УБК, ...
| | веќе видена | слични

Демантот на Орка Холдинг: „Во однос на наводното повлекување на г-динот Камчев од бизнисите, нешто што го наведувате и директно во насловот „Камчев тивко се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Осомничениот бизнисмен во предметот „Империја“ и еден од клучните сведоци во „Рекет“, Орце Камчев, во изминативе месеци тивко и полека ги напушта бизнисите во ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за најголемата рекетарска афера во Македонија, се повеќе наликува на фарса, како правосудните органи, конкретно ЈО во чии раце е предметот сега да не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Катица Јанева со лисици на распит, Зоран Кичеец пуштен во домашен притвор. Поранешната специјална обвинителка беше донесена да даде исказ како осомничена , но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владејачката германска коалиција ЦДУ/ЦСУ смета дека патот на ЕУ останува отворен за Северна Македонија и Албанија, и покрај негативен исход од минатонеделниот ...
сите 597 | | | веќе видена

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата ...
сите 451 | | | веќе видена

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 397 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 597 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 475 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милионот и пол бил за новиот пасош на Камчев, Јанева го поднела барањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: