ВМРО-ДПМНЕ: Власта три години не правеше ништо за изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш


– реакција на изјава на Горан Сугарески Владата работи на проектите на ВМРО-ДПМНЕ во инфраструктурата, но во многу бавно темпо. Експресниот пат Штип – Радовиш ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за задолжување, кога јавноста многу добро знае како ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше со огромни каматни стапки за барок, споменици, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката од СДСМ и владејчкото мнозинство, Кети Смилеска, денеска на Комисијата за финансирање и буџет ги истакна суштинските и реални придобивки за ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од СДСМ и владечкото мнозинство, Кети Смилеска, денеска во своето излагање на Комисијата за финансирање и буџет ги истакна суштинските и реални ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За десетина дена се очекува да почне рехабилитацијата на патниот правец Крива Паланка-граничен премин Деве Баир, со изградба на трета лента, што ќе значи ...
| | веќе видена | слични

– За десетина започнуваме со изградба на трета лента од Крива Паланка до граничниот премин Деве Баир, со што ќе го олесниме сообраќајот до овој граничен премин ...
| | веќе видена | слични

Тоа  ќе значи целосно решавање на проблемот со патната инфраструктура во овој регион и подобрување на сообраќајното поврзување, најави министерот за транспорт ...
| | веќе видена | слични

Градежниот институт Македонија (ГИМ) ќе го врши препроектирањето и допроектирањето на утврдените пропусти и недостатоци во проектната документација за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 274 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека државниот врв лобира до последен момент да се добие датум за преговри и формулација која ќе ги вреднува ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта три години не правеше ништо за изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: