Ново задолжување: Нови 125 милиони евра ќе се додадат на владиниот бројчаник за долгови

3 копии

Владата го утврди текстот на Предлог на Закон за задолжување на Република Македонија кај Меѓународната банка за обнова и развој- Светска банка по Договорот за ...
| | веќе видена | слични

До крајот на месецот, српската влада, заедно со Светската банка, мора да завршат анализа за тоа дали, кога и колку ќе поскапи струјата. Тоа се наведува во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот министер за акција и јавни сметки,Жерард Дарманин, преку Твитер објави дека поради „крајно ниските стапки на задолжување“ што ја одразуваат ...
| | веќе видена | слични

Ако биде вклучен бројчаникот на Зоран Заев на палатата Македонија денеска треба да покаже ново задолжување на Република Македонија за 125 милиони евра. Како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново задолжување: Нови 125 милиони евра ќе се додадат на владиниот бројчаник за долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: