БРОЈЧАНИКОТ НА ЗОРАН ЗАЕВ ПОКАЖУВА: Ново задолжување на Македонија од 125 милиони евра

Ако биде вклучен бројчаникот на Зоран Заев на палатата Македонија денеска треба да покаже ново задолжување на Република Македонија за 125 милиони евра. Како ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Исполнувањето на целите на Парискиот договор за климата ќе чини 1.000 долари по глава на жител годишно – изјави францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер, ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска го утврди текстот на Предлог на Закон за задолжување на Република Северна Македонија кај Меѓународната банка за обнова и развој- Светска банка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 125 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 307 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници денес Претседателот на Советот на Европски полициски ...
сите 88 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 168 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 189 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија преку својот Фејсбук профил упати порака до сите објаснуваќи дека ако се придржуваме до трите правила на ...
сите 74 | | | веќе видена

Владата утре треба да го усвои четвртиот пакет на економски мерки вреден 350 милиони евра. Пакетот е обемен, и во него се опфатени компаниите на кои им е ...
сите 222 | | | веќе видена

Историските настани и личности не се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на ставовите кои доаѓаат од официјална ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРОЈЧАНИКОТ НА ЗОРАН ЗАЕВ ПОКАЖУВА: Ново задолжување на Македонија од 125 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: