Стапува на сила нов пакет американски санкции за Русија

5 копии

Министерството за надворешни работи на Косово изрази „длабока загриженост“ поради медиумските извештаи дека, наводно, високи државни фукционери на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Регулаторната комисија за енергетика ги отфрли барањата на опозициската партија кои беа доставени по протестите минатата недела. Бислимоски нема намера да ...
сите 410 | | | веќе видена

Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Мешков Брест со 24:22 (12:10) во првото коло од новото издание на ракометната Лига на ...
сите 119 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 65 | | | веќе видена

Но новата завчерашна одлука на Владата ќе овозможи зголемување на групите со прифаќање на двојно повеќе или 12 деца во овие групи. Во групите од 3 до 6 години ...
сите 81 | | | веќе видена

Мирослав Богдановски, пратеникот од коалицијата „Можеме“ и припадник на владеачкото парламентарно мнозинство во Собранието, е еден од првите кој се побуни ...
сите 92 | | | веќе видена

Нема пари за инклузивно образование. Децата со попреченост се оставени без образовни асистенти, но има пари за службени возила, за што Владата потрошила цели ...
сите 182 | | | веќе видена

Вкупно 49 деца и 21 вработен се заразиле со коронавирус во сите градинки и основни и средни училишта во Загреб, соопшти Ива Милардовиќ Штимац од секторот за ...
сите 199 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис сака да дојде во Скопје, затоа што сака да се потсети на тогашните години 1999-2000 кога бил главен, одговорен на ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стапува на сила нов пакет американски санкции за Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: