Путин: Економскиот раст на Русија е недоволен

5 копии

Шпанскиот министер за надворешни работи Жосеп Борел изјави дека живееме во мултиполарен свет во кој доминираат две големи сили – САД и Кина и дека Европа треба ...
| | веќе видена | слични

Како и повеќето земји во Централна и Источна Европа, Македонија ужива значително проширување на автомобилскиот сектор, поттикната од пониските трошоци и ...
| | веќе видена | слични

Стапките на невработеност кај балканските земји значително се разликуваат од европскиот просек. Во Македонија, иако неодамна имаше пад на невработеноста, и ...
| | веќе видена | слични

За многу земји кои се соочуваат со сериозни економски и финансиски проблеми, Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) е првата меѓународна институција на која можат ...
| | веќе видена | слични

До крајот на месецот, српската влада, заедно со Светската банка, мора да завршат анализа за тоа дали, кога и колку ќе поскапи струјата. Тоа се наведува во ...
| | веќе видена | слични

Останато

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 78 | | | веќе видена

Факт е дека кај нас автомобилите на старо сè уште се тренд и пракса кој на голем број граѓани им овозможува од врме на време, некои и релативно често, да ...
сите 158 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 60 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 196 | | | веќе видена

ЕКИПА во Варшава, Владимир Булатовиќ Македонските репрезентативци не го криеја синоќа разочарувањето од поразот од Полска во Варшава и пропуштената можност ...
сите 330 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Економскиот раст на Русија е недоволен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: