Oд шоумен преку хуманитарец, до главен рекетар на осомничен за криминал – профил на Бојан Jовановски


Од желба за естрада, преку водителство и своевидна пејачка кариера, па преку судски процеси и непоседување трансакциски сметки во Македонија, и по наводно ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал по речиси три часа во Советот на јавни обвинители, рече дека освен премиерот Зоран Заев кој го ...
| | веќе видена | слични

Она што во некои медиуми беше пренесено како исказ на Орце Камчев во делот на политичарите воошто не е точен, изјави денеска шефицата на Обвинителството за ...
| | веќе видена | слични

Политичари не се споменуваат во исказот на Орце Камчев, освен премиерот Заев дека пријавил за случајот „Рекет“ рече обвинителката Вилма Рускоска. По однос на ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Вилма Русковска по тричасовно презентирање на доказите пред Советот на јавни обвинители каде денеска треба да се одлучува дали ќе почне ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев не е споменат во исказот на Орце Камчев дека е вмешан во случајот „Рекет“, рече шефицата на Обвинителството за организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска попладнево пред Советот на јавни обвинители ги образложи причините зошто е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 172 | | | веќе видена

Повеќето од економските мерки кои СКСЗМ ги предлагаше, може да се најдат во четвртиот сет на мерки против ковид на Владата, и сметаме дека поголемиот дел од ...
сите 332 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 378 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена

Гордана Димитриевска Кочоска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 говореше за мерката викенд без ДДВ која ја промовираше владата ...
сите 130 | | | веќе видена

Откако почна пандемијата со Ковид-19, голем број од медицинските работници во болниците низ земјава беа заразени со вирусот. Иако голем број од нив победија, ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма продолжи со кажување на ноторни лаги, како што тоа ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oд шоумен преку хуманитарец, до главен рекетар на осомничен за криминал – профил на Бојан Jовановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: