Еве зошто килограмите „ви се фаќаат и од вода“ после 30-тата

2 копии

За доктор Михајло Јовановски липосукциската диета била голем и убав предизвик. Претходно се обидувал да ги намали килограмите со различен тип на диети кои ...
| | веќе видена | слични

Поголем број од луѓето, јаболката, лубениците и другото овошје не го доживуваат како храна. За нив тоа е како вода со витамини. Во меѓувреме со таквата “вода“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Неодамна читав текст за зрнестото овошје и неговите бенефити за здравјето“, пишува руската докторка Зухра Павлова. „Глобализацијата ни овозможи постојано да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Шефот е осомничен за криминал од пред два дена, така да работа во институција со осомничен шеф не постои, денес гледаме расчистување со криминалот, па треба ...
сите 393 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“. ...
сите 294 | | | веќе видена

Нина Ангеловска, една од основачите на „Групер.мк“, која е предложена за нов министер за финансии, синоќа по објавувањето на одлуката, се огласи на својот ...
сите 116 | | | веќе видена

 Некои жени се едноставно создадени за брак – тие се добри сопруги, посветени на саканиот и домаќинки – дали сте и вие меѓу нив, според хороскопскиот знак? ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто килограмите „ви се фаќаат и од вода“ после 30-тата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: