Гол и асистенција за Адеми, Динамо на чекор од ЛШ


2 копии

По извонредниот настап на мечот против Копенхаген, кога преку пенали, Црвена Звезда дојде до пласман во последното коло од квалификациите за ЛШ, го испофалија ...
| | веќе видена | слични

Дел од српските медиуми објавија информација дека раководството на Јанг Бојс не им продава билети на српските иселеници во Швајцарија, кои сакаат да ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот медиум „Метро Спорт“ излезе со насловна страница „УЕФА Мафија“, како реакција на судењето на англискиот арбитер Крејг Поусон, кој досуди три пенали за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за 4.коло. Изненадувања се ...
| | веќе видена | слични

Динамо Загреб вчера, на крилата на нашиот репрезентативец Аријан Адеми стигна до убедлива победа против Ференцварош од 4:0 и со тоа се пласираше во плеј-офот ...
| | веќе видена | слични

Ремито 1:1 на домашен терен се покажа само како загревање за Динамо Загреб кој беше апсолутен фаворит во третото коло од ЛШ против Ференцварош. На реваншот го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваат обвинувањата на релација власт – опозиција за случајот „Рекет“. За вмро дпмне ,Катица Јанева и обвинителите на сјо повеќе немаат кредибилитет, ...
сите 1137 | | | веќе видена

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, На прес конференцијата одржана во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека се ...
сите 281 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гол и асистенција за Адеми, Динамо на чекор од ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: